Co umožňuje MOJE OLIGO?

Moje oligo je databáze všech sekvencí, které jsme pro Vás v GENERI BIOTECH syntetizovali od Vaší první objednávky až do současnosti. Po přihlášení do systému a zvolení ikonky „moje oligo" se Vám automaticky zobrazí seznam všech Vámi objednaných oligo.

Do pole „kód MOJE OLIGO pro vstup do databáze" můžete zadat i jiný existující kód (např. Vašeho kolegy, s kterým spolupracujete, nebo další svůj kód, který si sami vytvoříte).

U každé sekvence je k dispozici pole „Pracovní poznámky uživatele k oligo/sondě", kam si můžete zapisovat svoje poznámky týkající se tohoto oliga. Poznámky zůstanou trvale uchovány. Můžete rovněž doplnit nebo upravit svůj pracovní název oliga. Pokud budete reobjednávat staré sekvence, označte je a zkopírujte do notesu. V nové objednávce zadejte „Kopírovat z notesu". Mezitím můžete v notesu tyto sekvence nebo jejich parametry měnit.

 

Upgrade 2017

Nově si nyní můžete rovněž vytvořit vlastní kód MOJE OLIGO a pod tento kód si převést vybranou část databáze nebo všechna Vaše oliga. Změnou kódu MOJE OLIGO u všech svých sekvencí si změníte kód MOJE OLIGO napořád a všechna Vaše další oliga ponesou již tento nový kód. Vybraným sekvencí změníte kód MOJE OLIGO tak, že je označíte a poté použijete tlačítko Změň kód MO. V položce v záhlaví tabulky Přehled kódu MOJE OLIGO uvidíte všechny Vámi používané kódy. Klikem na vybraný kód se zobrazí příslušné sekvence.

 

Naše tipy na použití změny kódu MOJE OLIGO:

Změnou kódu MOJE OLIGO si umožníte třídění sekvencí do skupin podle vlastního uvážení. Některou skupinu můžete sdílet, jinou si naopak ponechat přístupnou pouze pro sebe. Změnou kódu MO lze vyřešit tyto obtíže:

  • Rozdělit si část sekvencí mezi kolegy tak, že dáte k dispozici jen vybranou část z nich.
  • Sloučit sekvence od kolegů do jednoho balíku pod stejným kódem.
  • Přiřadit záznamy odcházejícího kolegy k databázi někoho jiného.
  • Při odchodu na nové pracoviště zanechat na původním pracovišti část své databáze – jen tu, která se týká oligo dále používaných na původním pracovišti.
  • Původní pracoviště může dokonce oliga znepřístupnit původnímu majiteli tím, že u nich změní kód na nový.

 

Přihlásit se >>