gb MICRO Aspergillus fumigatus

gb MICRO Aspergillus fumigatusKit je založen na real-time PCR detekci a kvantifikaci fungální DNA druhu Aspergillus fumigatus. Tento kit je určen pro klinickou in vitro diagnostiku a obsahuje všechny potřebné komponenty pro provedení stanovení.

 

 

ProduktKatalogové čísloCena bez DPH
gb MICRO Aspergillus fumigatus, 25 rxn3225-025na dotaz
gb MICRO Aspergillus fumigatus, 50 rxn3225-050na dotaz

1 balení obsahuje reagencie pro 25/50 PCR reakcí o objemu 20 µl.

 

Objednávka a dodání

Pro objednání či dotaz na cenu produktu využijte zákaznický portál Generi Biotech. Soupravy odesíláme českou poštou nebo zásilkovou přepravní službou do 5 pracovních dnů od obdržení objednávky.

Další informace či asistenci při vytvoření přístupu do portálu získáte na telefonním čísle +420 495 056 253, dále se na nás můžete obrátit prostřednictvím emailové adresy .

 

Parametry produktu

  • kit je určen pro klinickou in vitro diagnostiku a CE IVD certifikován
  • assaye obsažené v kitu jsou ve formě ready-to-use, stačí již přidat pouze vzorek DNA
  • detekční limit kitu je 0,70 kopie/µl vzorku DNA
  • součástí kitu je interní pozitivní kontrola (IPC) obsažená v preamplifikační assayi a dále pozitivní kontroly (standardy), které je možno použít i pro přípravu koncentrační řady
  • stanovení je založeno na principu real-time PCR s fluorescenčně značenými hydrolyzačními sondami
  • detekce fungální DNA probíhá v kanálu FAM
  • IPC je také detekována v kanálu FAM specifickou assayí a slouží k odhalení inhibice PCR
  • kit je validován na real-time PCR cyklérech Rotor-Gene 3000/6000/Q (Corbett Research), CFX96/CFX96Touch (Bio-Rad), ABI 7900HT (Applied Biosystems), AriaMx (Agilent Technologies), Mic (Bio Molecular Systems)
  • na našich stránkách si můžete stáhnout manuály nastavení jednotlivých cyklérů a také kalkulátor pro výpočet koncentrace stanovované DNA ve vzorku

 

Klinické souvislosti

Oportunní infekce způsobené vláknitými houbami rodu Aspergillus jsou častou komplikací léčby narůstající populace imunokompromitovaných pacientů, která zahrnuje zejména jedince po transplantaci (krvetvorných buněk, ale i solidních orgánů), léčené pro hematologickou malignitu nebo s jiným onemocněním navozujícím sníženou obranyschopnost. U těchto pacientů se nejčastěji manifestují ve formě tzv. invazivní aspergilózy (IA) a klíčovým bodem pro přežití je časné stanovení diagnózy a zahájení účinné antimykotické léčby.

Obvyklou branou vstupu infekce jsou dýchací cesty, proto IA postihuje hlavně plíce. Méně často potom paranazální dutiny a CNS (mozek), při diseminaci procesu však může být postižen prakticky jakýkoliv orgán (GIT, srdce, ledviny). Většina případů IA (přibližně 80 %) je způsobena druhem Aspergillus fumigatus, dalšími původci infekcí jsou Aspergillus flavus, Aspergillus niger, Aspergillus terreus a v menší míře i další druhy aspergilů.

Základem diagnostiky infekcí způsobených vláknitými houbami je kultivace vhodného klinického materiálu. Tato metoda má u imunokompromitovaných pacientů omezené možnosti použití, zejména vzhledem ke své nízké citlivosti a časové náročnosti. Proto jsou stále častěji používány tzv. nekultivační metody sérologické (např. detekce galaktomannanu nebo 1,3-beta-D-glukanu) nebo molekulárně-biologické (detekce nukleových kyselin aspergilů). Molekulárně-biologické metody, zejména real-time PCR, se svojí vysokou citlivostí a specificitou představují účinný nástroj pro časnou a cílenou detekci DNA rodu Aspergillus v klinických vzorcích.