gb MICRO Aspergillus

gb MICRO AspergillusKit je založen na real-time PCR detekci a kvantifikaci patogenní DNA nejčastěji se vyskytujících druhů rodu AspergillusA. fumigatus, A. flavus, A. niger a A. terreus. Tento kit je určen pro klinickou in vitro diagnostiku.

 

 

ProduktKatalogové čísloCena bez DPH
gb MICRO Aspergillus, 25 tests3222-025na dotaz

1 balení obsahuje reagencie pro 4 assaye o 25 PCR reakcích o objemu 20 µl.

 

Objednávka a dodání

Pro objednání či dotaz na cenu produktu využijte zákaznický portál Generi Biotech. Soupravy odesíláme českou poštou nebo zásilkovou přepravní službou do 5 pracovních dnů od obdržení objednávky.

Další informace či asistenci při vytvoření přístupu do portálu získáte na telefonním čísle +420 495 056 253, dále se na nás můžete obrátit prostřednictvím emailové adresy .

 

Parametry produktu

  • kit je určen pro klinickou in vitro diagnostiku a CE IVD certifikován
  • kit obsahuje druhově specifické assaye, které dokáží rozlišit a kvantifikovat čtyři nejčastější druhy aspergilů – Aspergillus fumigatus, A. flavus, A. niger a A. terreus
  • všechny assaye obsažené v kitu jsou ve formě ready-to-use, stačí již přidat pouze vzorek DNA
  • detekční limit stanovení je 1 kopie/rxn
  • součástí kitu je interní pozitivní kontrola (IPC) obsažená v preamplifikační assayi a dále pozitivní kontroly (standardy), které je možno použít i pro přípravu koncentrační řady
  • stanovení je založeno na principu real-time PCR s fluorescenčně značenými hydrolyzačními sondami
  • detekce fungální DNA probíhá v kanálu FAM
  • IPC je také detekována v kanálu FAM specifickou assayí a slouží k odhalení inhibice PCR
  • kit je validován na real-time PCR cyklérech Rotor-Gene 3000/6000/Q (Corbett Research), CFX96/CFX96Touch (Bio-Rad), ABI 7900HT (Applied Biosystems), AriaMx (Agilent Technologies), Mic (Bio Molecular Systems)
  • na našich stránkách si můžete stáhnout manuály nastavení jednotlivých cyklérů a také kalkulátor pro výpočet koncentrace stanovované DNA ve vzorku

 

Klinické souvislosti

Oportunní infekce způsobené vláknitými houbami rodu Aspergillus jsou častou komplikací léčby narůstající populace imuno-kompromitovaných pacientů, která zahrnuje zejména jedince po transplantaci (krvetvorných buněk, ale i solidních orgánů), léčené pro hematologickou malignitu nebo s jiným onemocněním navozujícím sníženou obranyschopnost. U těchto pacientů se nejčastěji manifestují ve formě tzv. invazivní aspergilózy (IA) a klíčovým bodem pro přežití je časné stanovení diagnózy a zahájení účinné antimykotické léčby.

Obvyklou branou vstupu infekce jsou dýchací cesty, proto IA postihuje hlavně plíce. Méně často potom paranazální dutiny a CNS (mozek), při diseminaci procesu však může být postižen prakticky jakýkoliv orgán (GIT, srdce, ledviny). Většina případů IA (přibližně 80 %) je způsobena druhem Aspergillus fumigatus, dalšími původci infekcí jsou Aspergillus flavus, Aspergillus niger, Aspergillus terreus a v menší míře i další druhy aspergilů.

Základem diagnostiky infekcí způsobených vláknitými houbami je kultivace vhodného klinického materiálu. Tato metoda má u imunokompromitovaných pacientů omezené možnosti použití, zejména vzhledem ke své nízké citlivosti a časové náročnosti. Proto jsou stále častěji používány tzv. nekultivační metody sérologické (např. detekce galaktomannanu nebo 1,3-beta-D-glukanu) nebo molekulárně-biologické (detekce nukleových kyselin aspergilů). Molekulárně-biologické metody, zejména real-time PCR, se svojí vysokou citlivostí a specificitou představují účinný nástroj pro časnou a cílenou detekci DNA rodu Aspergillus v klinických vzorcích.