gb MICRO Herpes simplex virus 2

gb MICRO herpes simplex virus 2Kit je založen na real-time PCR detekci a kvantifikaci DNA viru Herpes simplex 2. Tento kit je určen pro klinickou in vitro diagnostiku a obsahuje všechny potřebné komponenty pro provedení stanovení.

 

ProduktKatalogové čísloCena za kus bez DPH
gb MICRO Herpes simplex virus 2, 25 rxn3224-025na dotaz
gb MICRO Herpes simplex virus 2, 50 rxn3224-050na dotaz

1 balení obsahuje reagencie pro 25/50 PCR reakcí o objemu 25 µl.

 

Objednávka a dodání

Pro objednání či dotaz na cenu produktu využijte zákaznický portál Generi Biotech. Soupravy odesíláme českou poštou nebo zásilkovou přepravní službou do 5 pracovních dnů od obdržení objednávky.

Další informace či asistenci při vytvoření přístupu do portálu získáte na telefonním čísle +420 495 056 253, dále se na nás můžete obrátit prostřednictvím emailové adresy .

 

Parametry produktu

  • kit je určen pro klinickou in vitro diagnostiku a CE IVD certifikován
  • detekční assay je připravena ve formě ready-to-use, stačí již přidat pouze vzorek DNA
  • detekční limit kitu je 0,57 kopie/µl vzorku DNA
  • stanovení je založeno na principu real-time PCR s fluorescenčně značenými hydrolyzačními sondami
  • součástí kitu je pozitivní i negativní kontrola
  • detekce virové DNA probíhá v kanálu FAM
  • vnitřní kontrola je detekována v kanálu HEX a slouží k odhalení inhibice PCR
  • kit je validován na real-time PCR cyklérech Rotor-Gene 3000/6000/Q (Corbett Research, Qiagen), iCycler iQ5 a CFX96/CFX96Touch (Bio-Rad), ABI 7500/7500 Fast a 7900HT (Applied Biosystems), AriaMx (Agilent Technologies)
  • na našich stránkách si můžete stáhnout manuály nastavení jednotlivých cyklérů

 

Klinické souvislosti

Herpes simplex virus 2 (HSV 2) se řadí mezi obalené DNA-viry čeledi Herpesviridae, patřící do rodu Simplexvirus. Pro tyto viry je charakteristická krátká replikační doba a schopnost vyvolat latentní infekci buněk.

Virus HSV 2 do těla proniká sliznicí genitálu. Ve vstupní bráně se virus pomnoží a dále proniká do nervových zakončení. Axonálním transportem se dále dostává do gangliových buněk, kde přetrvává prakticky celý život. Vlivem různých typů zátěže (horečka, hormonální vlivy, oslunění a další) pak může docházet k reaktivaci infekce a opětovnému pomnožení viru, tedy k tzv. rekurentní infekci.

Primární infekce vyvolaná virem HSV 2 se u dospělých projevuje jako herpes genitalis, u novorozenců neimunních matek se může projevit jako generalizovaný herpes s postižením kůže, mozku, jater a plic. Průběh rekurentní infekce u HSV 2 bývá mnohem mírnější než u infekce primární.

Odborná literatura:

Taylor, T.J., et al., Herpes simplex virus, Frontiers in Bioscience 7, 2002, d752-764.

Votava, M., et al., Lékařská mikrobiologie speciální, NEPTUN, Brno, 2003, s. 143, ISBN 80-902896-6-5.

Lamps, L.W., Herpes simplex virus, Surgical Pathology of the Gastrointestinal System: Bacterial, Fungal, Viral, and Parasitic Infections, 2010, pp 133-137.