gb MICRO Mycobacterium tuberculosis

gb MICRO Mycobacterium tuberculosisKit je založen na real-time PCR detekci a kvantifikaci DNA bakterií Mycobacterium tuberculosis complex. Tento kit je určen pro klinickou in vitro diagnostiku a obsahuje všechny potřebné komponenty pro provedení stanovení.

 

ProduktKatalogové čísloCena bez DPH
gb MICRO Mycobacterium tuberculosis, 25 rxn3221-025na dotaz
gb MICRO Mycobacterium tuberculosis, 50 rxn3221-050na dotaz

1 balení obsahuje reagencie pro 25/50 PCR reakcí o objemu 25 µl.

 

Objednávka a dodání

Pro objednání či dotaz na cenu produktu využijte zákaznický portál Generi Biotech. Soupravy odesíláme českou poštou nebo zásilkovou přepravní službou do 5 pracovních dnů od obdržení objednávky.

Další informace či asistenci při vytvoření přístupu do portálu získáte na telefonním čísle +420 495 056 253, dále se na nás můžete obrátit prostřednictvím emailové adresy .

 

Parametry produktu

  • kit je určen pro klinickou in vitro diagnostiku a CE IVD certifikován
  • detekční assay je připravena ve formě ready-to-use, stačí již přidat pouze vzorek DNA
  • detekční limit kitu je 0,73 kopie/µl vzorku DNA
  • stanovení je založeno na principu real-time PCR s fluorescenčně značenými hydrolyzačními sondami
  • součástí kitu je pozitivní i negativní kontrola
  • detekce bakteriální DNA probíhá v kanálu FAM
  • vnitřní kontrola je detekována v kanálu HEX a slouží k odhalení inhibice PCR
  • kit je validován na real-time PCR cyklérech Rotor-Gene 3000/6000/Q (Corbett Research, Qiagen), iCycler iQ5 a CFX96/CFX96 Touch (Bio-Rad), ABI 7500/7500 Fast a 7900HT (Applied Biosystems), AriaMx (Agilent Technologies)
  • na našich stránkách si můžete stáhnout manuály nastavení jednotlivých cyklérů

 

Klinické souvislosti

Mycobacterium tuberculosis je obligátně aerobní acidorezistentní tyčinkovitá bakterie, která způsobuje většinu případů tuberkulózy. Označení Mycobacterium tuberculosis complex zahrnuje blízce příbuzné bakterie způsobující stejné klinické příznaky - M. tuberculosis, M. bovis, M. africanum, M. microti a M. canetti. I přes propracovaný systém očkování a prevence zůstává tuberkulóza závažným infekčním onemocněním, a to zejména kvůli narůstajícímu výskytu rezistence k antituberkulotikům a kvůli zvyšujícímu se podílu imunosuprimovaných jedinců v lidské populaci.

M. tuberculosis dokáže odolat slabým dezinfekčním prostředkům a může týdny přežívat v suchém stavu, nicméně růst může pouze v těle hostitele. M. tuberculosis se dělí jednou za 15 až 20 hodin, což je v porovnání s ostatními bakteriemi velmi dlouhá generační doba. Vzhledem k pomalému růstu se snáze detekuje molekulárně genetickými metodami než metodami kultivačními.

Odborná literatura:

Rodrigues C., Vadwai V., 2012, Tuberculosis: laboratory diagnosis, Clin Lab Med 32 (2): 111-127

Field S. K., Fischer D., Jarand J. M., Cowie R. L., 2012, New treatment options for multidrug-resistant tuberculosis, Ther Adv Respir Dis 6 (5): 255-268

Ottenhoff T. H., 2012, New pathways of protective and pathological host defense to mycobacteria, Trends Microbiol 20 (9): 419-428