Duálně značené hydrolyzační sondy

Duálně značené hydrolyzační sondyTechnologie duálně značených hydrolyzačních sond (tzv. TaqMan® sondy) využívá 5´-3´ exonukleázové aktivity Taq DNA polymerázy ke štěpení sondy značené na koncích párem fluoreskujícího (reporter) a nefluoreskujícího fluoroforu - tzv. quencher (zhášeč).

 

HPLC2 purifikace - umocnili jsme kvalitu a zachovali cenu >>

 

Ceník

Nejběžněji objednávaným množstvím je 5 nmol, které postačí na cca 2000 běžných real-time PCR reakcí.

 

kombinace fluoroforů1 nmol5 nmol10 nmol20 nmol50 nmol
FAM-BHQ1na dotazna dotazna dotazna dotazna dotaz
HEX-BHQ1N/Ana dotazna dotazna dotazna dotaz
Cy3-BHQ2N/Ana dotazna dotazna dotazna dotaz
Cy5-BHQ2N/Ana dotazna dotazna dotazna dotaz
BHQ2-PULSARN/Ana dotazna dotazna dotazna dotaz

Konkrétní ceny sond zjistíte pomocí oligokalkulátoru po přihlášení v zákaznickém portálu.

V případě objednání většího počtu sond se stejným fluoroforem ve scale 5 nmol a 10 nmol poskytujeme množstevní slevu v podobě 2 slevových pásem:

  • Slevové pásmo SONDA 5+ pro 5-9 sond
  • Slevové pásmo SONDA 10+ pro 10 a více sond

 

Objednávka a dodání

Sondy objednávejte prostřednictvím webového objednávkového formuláře. Po odeslání objednávky se prosím přesvědčte, že vám od nás došel potvrzující e-mail.

Dodací lhůty >>

 

Duálně značené hydrolyzační sondy

Technologie duálně značených sond (nazývaných též hydrolyzační sondy nebo TaqMan® sondy) využívá 5´-3´ exonukleázové aktivity Taq DNA polymerázy ke štěpení neprodlužovatelné sondy značené na koncích párem fluoroforů, z nichž jeden je fluoreskující (reporter) a druhý nefluoreskující - tzv. quencher (zhášeč). Sonda je navržena tak, aby její sekvence byla komplementární k určité cílové sekvenci uvnitř amplifikovaného regionu. Pokud je sonda v intaktním stavu, jsou oba fluorofory drženy v prostorové blízkosti a quencher pohlcuje (zháší) fluorescenční záření emitované reporterem. Pokud sonda zhybridizuje s cílovou sekvencí, je během elongační fáze PCR štěpena prostřednictvím 5´-3´ exonukleázové aktivity Taq DNA polymerázy, čímž dochází k prostorovému oddělení fluoroforů a zvýšení fluorescenční aktivity reporteru.

 

DUÁLNĚ ZNAČENÉ SONDY

 

Hydrolyzační sondy jsou obvykle značeny reporterem na 5´ konci a quencherem na 3´ konci. Volba reporteru závisí na excitačních a emisních kanálech použitého real-time PCR cycleru (téměř každý real-time PCR cycler disponuje kanálem pro fluorescein - FAM). Jako zhášeče se dnes obvykle využívají quenchery typu BHQ (Black Hole Quencher), které zhášejí rozsáhlé spektrum fluoroforů a nemají autofluorescenci.

 

Real-time PCR sondy vs. SYBR Green I  >>