Jednoduše značené hybridizační sondy

Jednoduše značené hybridizační sondySystém jednoduše značených sond (tzv. FRET sondy) se skládá ze dvou oligonukleotidů, z nichž jeden je značen na 3´ konci donorovým a druhý na 5´ konci akceptorovým fluoroforem. Sondy jsou navrženy tak, aby hybridizovaly přilehle vedle sebe na produkt PCR.

 

HPLC2 purifikace - umocnili jsme kvalitu a zachovali cenu >>

 

Ceník

značení1 nmol2 nmol5 nmol
3´FAMna dotazna dotazna dotaz
3´PH-5´CFR 610na dotazna dotazna dotaz
3´PH-5´CFR 635na dotazna dotazna dotaz

CFR 610 (alternativa k LC red 610 a Texas Red)
CFR 635 (alternativa k LC red 640)

Konkrétní ceny sond zjistíte pomocí oligokalkulátoru po přihlášení v zákaznickém portálu.

 

Objednávka a dodání

Sondy objednávejte prostřednictvím webového objednávkového formuláře. Po odeslání objednávky se prosím přesvědčte, že vám od nás došel potvrzující e-mail.

Dodací lhůty >>

 

Jednoduše značené hybridizační sondy

Princip funkce jednoduše značených sond (známých také jako FRET sondy) je založen na jevu zvaném FRET (Fluorescence Resonance Energy Transfer). Jde o fotofyzikální jev, při kterém dochází k přenosu energie mezi dvěma fluorofory při jejich prostorovém přiblížení. Pokud se emisní spektrum jednoho fluoroforu (tzv. donorového) překrývá s absorpčním spektrem druhého fluroforofu (tzv. akceptorového), dochází k poklesu intenzity fluorescence donorové molekuly a vyzáření energie zachycené akceptorovou molekulou v podobě fluorescenčního záření o delší vlnové délce.

Systém jednoduše značených sond se skládá ze dvou oligonukleotidů, z nichž jeden je značen na 3´ konci donorovým a druhý na 5´ konci akceptorovým fluoroforem. Sondy jsou navrženy tak, aby hybridizovaly přilehle vedle sebe na templátovou DNA, kterou tvoří produkt PCR. Pokud sondy zhybridizují s cílovou sekvencí, dochází k přenosu energie mezi fluorofory donor-akceptorového páru a zvýšení fluorescenční aktivity akceptorového fluoroforu, která je měřena.

 

HYBRIDIZAČNÍ SONDY